ok. 20 m n.p.m. można zejść schodami na plażę. Szlak turystyczny wiedzie dalej koroną klifu pośród lasów bukowych i sosnowych. Przekraczamy potok Orzechówka (49,0 km - 37,0km). U ujścia rzeczki, po prawej stronie jest wzniesienie zwane "Królewskim tronem". Podobno w czasie wojny trzydziestoletniej Szwedzi stworzyli na niej obserwacyjne stanowisko dowodzenia. Po przejściu 3,5 km przez las sosnowy, docieramy do Ustki, w pobliże latarni morskiej (52,5 km - 33,5 km). Szlak turystyczny czerwony poprowadzony jest ul. Marynarki Polskiej i dalej ul. Słupską. Za ogrodzeniem magazynowym (za drukarnią) skręca w prawo, przecina tory kolejowe, a następnie skręca w lewo. Po ok. 400 metrach znajdujemy się na wysokim brzegu rzeki Słupi w obszarze rezerwatu leśnego Buczyna nad Słupią. Przy ponownym dojściu do torów kolejowych skręcamy w prawo. Schodzimy na dno zabagnionej doliny gdzie po drewnianym mostku przechodzimy na drugą stronę (57,0 km - 29,0 km ). Jesteśmy we wsi Wodnica. Na odcinku od Wodnicy do Ustki rzeka ma 8 km długości i 15 dużych zakoli. Z Ustki do Wodnicy towarzyszył nam żółty szlak turystyczny ( Ustka -Słupsk -Bytów Dolina Słupi ). Przy zabudowaniach nr 25 skręcamy w lewo, a następnie po dojściu do polnej drogi, ponownie w lewo. Droga prowadzi do wsi Pęplino (60,0 km - 26,0 km ). We wsi zachowane zagrody czworoboczne, chałupy ryglowe, budynki bramne z początku i pierwszej połowy XIX wieku.
Trasa wiedzie przez wieś, drogą brukowaną, z której skręcamy w prawo. Drogą polną kierujemy się do widocznej w dali wsi Starkowo (65,0 km - 21,0 km). Dużo tu starych chałup ryglowych z XVIII - XIX wieku, o dachach naczółkowo-dymnikowych, obory z zachowanymi galeryjkami.
Wychodzimy ze wsi idąc główną drogą. Mijamy kapliczkę z krzyżem przydrożnym i dochodzimy do starego nasypu kolejowego. Mijamy stare zabudowania stacyjne i po 2 km jesteśmy na drodze asfaltowej prowadzącej w prawo do wsi Zaleskie.
Po minięciu wiaduktu trasa wiedzie w kierunku jeziora Marszewo opodal wsi Marszewo (72,0 km - 14,0 km ), dalej w kierunku zachodnim przez urocze, piękne krajobrazowo tereny do wsi Korlino (77,0 km - 9,0 km ). W kierunku północnym widać Jezioro Wicko. W Korlinie, za kapliczką należy skręcić w prawo do wsi Łącko (79,0 km - 7,0 km).
Za wsią przy, gospodarstwie rybackim skręcić należy na drogę polną, która (3,0 km) prowadzi do szosy, a dalej (4 km) do Jarosławca (86,0 km - 0,0 km )-latem tętniąca życiem wieś rybacka z latarnią morską o wysokości 33,3 m. Czerwony szlak turystyczny Nadmorski wiedzie dalej na zachód w kierunku Darłowa.