Z naszego apartamentu można wybrać się na wycieczkę rowerową o każdej porze roku.
Z Ustki rozchodzą się liczne szlaki rowerowe.
Służą one w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej, utracie nadwagi, poznaniu największych osobliwości przyrodniczych polskiego wybrzeża oraz prawdziwie turystycznej przygodzie.

Trasa rowerowa "szlakiem zwiniętych torów" Trasa rowerowa ciągnie się po terenie unikatowych walorów przyrodniczych w strefie chronionego krajobrazu. Długość trasy obejmuje 20,7 km po drogach gruntowych głównych szlakiem w jedną stronę.

Odcinki trasy:
  • Przewłoka Osiedle - Zapadłe (2,9 km)
  • Zapadłe - Wytowno (4 km)
  • Wytowno - Machowinko (2,8km)
  • Machowinko - Główna Stacja Rowerowa (4 km)
  • Objejskie Łąki (4,7 km)
  • Objejskie Łąki - Rowy (3,2 km)
  • Powrót przez Dębinę, Poddąbie i Orzechowo

Wyjazd z Ustki ul. Grunwaldzką w stronę Rowów, dalej ulicą Armii Krajowej, od której szlak jest oznakowany. Prowadzi on głównie nasypami poniemieckich, zdemontowanych w 1945 roku linii kolejowych, stanowiący obecnie odcinek przyszłej Hanzeatyckiej Trasy Rowerowej. Są dwie możliwości. Trasa 16-kilometrowa dla mniej zaawansowanych oraz ponad 60-kilometrowa (wydłużona o odcinki "zwiniętych torów" u podnóża najwyższej w nadmorskich okolicach góry Rowokół i pętlę wokół jeziora Gardno na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego) dla wytrenowanych cyklistów.

Szlak 3 pomostów widokowych na jeziorach Gardno, Dołgie Małe i Dołgie Wielkie
Rowy - Czołpino (ok. 33 km). Trasa ta całym swym przebiegiem prowadzi przez najatrakcyjniejsze przyrodniczo i widokowo zakątki Słowińskiego Parku Narodowego - Światowego Rezerwatu Biosfery. Biegnie tez obok ścisłych - wodnych i florystycznych rezerwatów przyrody. Docierając do Czołpina mamy do wyboru 4 możliwości: powrót tą samą trasą; zapięcie "zielonej agrafki" (powrót prawie bezludna plażą z opalaniem się, kąpielą i oglądaniem m.in. szczątków nadmorskiego boru sprzed tysięcy lat); kontynuowanie wyprawy plażą na wschód do Łeby (ok. 20 km); dojazd drogami asfaltowymi do Kluk (ponad 8 km) i wjazd na kolejną trasę rowerową.

Kluki - Łeba (ok. 25 km); bardzo urokliwa, ale też trudna dla nie wytrenowanych cyklistów trasa południowym brzegiem Łebska - jednego z największych polskich jezior z licznymi rezerwatami i lęgowiskami ptactwa.

Łeba - Stilo (ok. 36 km z pętlą przy latarni morskiej Stilo i powrotem przez Sasino, Ulinię, Sarbsk, Nowęcin do Łeby). Nowo urządzana i odkrywana trasa rowerowa na Mierzei Sarbskiej, zamkniętej do 2000 roku dla turystów z powodu zajmowania tych terenów przez wojsko.

MAPA SZLAKÓW

Turystyka - szlaki turystyki rowerowej

www.nadmorskawydma.mor.pl
Strona przystosowana do przeglądarki Internet Explorer
"Nadmorska wydma"

Created by Bi@ły. All rights reserved.